
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 12 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Settling Time | 4.4 µs |
| Interface Type(Data Interface) | 3-Wire, Microwire, SPI |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Differential Output | No |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Analog Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Reference Type | Internal, Supply |
Stock: 190
Distributors
pcbx
Unit Price$3.04749
Ext.Price$3.04749
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.04749 | $3.04749 |
| 10 | $2.32132 | $23.21320 |
| 25 | $2.13938 | $53.48450 |
| 50 | $2.03690 | $101.84500 |
| 100 | $1.93934 | $193.93400 |
| 300 | $1.86128 | $558.38400 |
| 500 | $1.78638 | $893.19000 |
